G-shock השעון המושלם לשירות הצבאי

תוכן עניינים

אחד הדברים הראשונים שלומדים במהלך השירות הצבאי הוא שזמנים הם קודש. תובנה זו הופכת את השעון לאחד הפריטים השימושיים והמשמעותיים ביותר עבור החייל הקרבי. חברת G-shock הבינה נקודה זו לפני שנים רבות, והיא מציעה קולקציית שעונים המותאמים במיוחד לאינטנסיביות ולתנאי השטח הקיצוניים שבשירות הצבאי.

מה הופך את השעונים של G-shock לטובים ביותר לשירות הצבאי

על מנת להבין את היתרון של שעוני הג'י-שוק, יש להבין את המאפיינים של השירות הקרבי הממוצע. להלן נמנה מספר מאפיינים מרכזיים אשר כל לוחם נפגש עמם במהלך השירות הצבאי:

  • חול – חייל קרבי מבלה תקופות ממושכות בתנאי שטח מלאים, כך שאבק, חול, בוץ וכדו' הם חלק מהסביבה הטבעית של החייל הלוחם. תנאים אלה עלולים לפגוע בתפקוד השעון ולהביא לקילקולו.
  • מכות – השירות הקרבי דורש לעיתים תנועות או פעולות אגרסיביות מצידו של הלוחם, פעולות הגורמות לשעון לחבלות וזעזועים. כדוגמה לפעולות מעין אלה ניתן למנות למשל: זחילות, פזצט"א, פריקות, העמסות וכדו'.
  • רטיבות – תנאי מזג האוויר אינם מתחשבים בלוחמים, ולעיתים החייל הקרבי עשוי למצוא את עצמו בגשם. בנוסף, ניקוי הנשק נעשה על פי רוב באמצעות סולר העשוי לחדור לשעון ולפגוע בתפקודו.

מאפיינים אלה, ועוד מאפיינים רבים אחרים מציגים את היתרון הברור של שעוני ג'י-שוק על פני השעונים של חברות מקבילות. השעונים של ג'י-שוק ידועים במאפייני עמידות חסרת תקדים, ובכך שהם מסוגלים לעבוד גם בתנאי שטח קיצוניים ביותר.

כיצד נבחר את השעון המתאים ביותר לשירות הצבאי

בחירת שעון לקראת השירות הצבאי היא צעד משמעותי, שכן השעון עתיד ללוות את החייל במשך כל תקופת שירותו. כאשר אנו בוחרים שעון חשוב לשים לב לנקודות הבאות:

רצועה חזקה

אמרה ידועה טוענת שניתן לזהות לוחם לפי ידיו. שעונו של הלוחם צריך לשרוד שעות זחילה רבות, חבלות, שפשופים, מכות וכדו'. שעוני חברת ג'י-שוק ידועים ברצועות היד החזקות שלהן, העשויות מסיליקון שרף חזק ועמיד המותאם במיוחד לתנאי השירות הצבאי.

פונקציית סטופר

אחד הכלים השימושיים והבסיסיים ביותר בשעון הוא הסטופר. חלק גדול מהזמן בצבא נדרשים הלוחמים לבצע משימות על פי זמנים מוגדרים, כך שחשוב לוודא שקיימת בשעון פונקציית סטופר למדידת זמנים. מומלץ לוודא שהמעבר לפונקציה זו היא מהירה ונגישה, שכן היא תיעשה לעיתים קרובות.

תאורה פנימית

עיקר עבודתו של החייל הלוחם נעשית בלילה, או בתנאי תאורה קשים. במצבים אלה הכרחי להסתמך על תאורת השעון הפנימית, על מנת להישאר מחובר לזמנים. כל השעונים של חברת ג'י-שוק מיוצרים עם תאורה מובנת.

אפשרות להשתקת צלילים

אחד הנושאים המרכזיים בהכשרת הלוחם היא ההתנגבות והתנועה החרישית. על מנת לבצע זאת בשלמות חשוב להשתיק כל מכשיר וכל פריט, והשעון אינו יוצא מן הכלל. כאשר אתם רוכשים שעון לשירות הצבאי הקפידו לוודא שישנה אפשרות להשתיק את הצלילים בעת הצורך.

עמידות למים

כפי שציינו, במהלך השירות הצבאי חווים הלוחמים תנאי מזג אוויר קשים הכוללים גשם ורטיבות. שעוני חברת G-shock הינם עמידים למים, ורובם מסוגלים לעמוד בלחץ של עד 20 Bar (200 מטרים עומק). עמידות זו מונעת כמובן חדירה של כל נוזל – בין אם מדובר במים, סולר, שמן וכדו'.

דיגיטלי VS אנלוגי

ההמלצה המקובלת היא לקנות שעון דיגיטלי לשירות הצבאי, עקב הנטייה הברורה לטובת היעילות והפרקטיות על חשבון הנראות והאופנתיות של הלוחם. כמובן שהמלצה זו אינה מחייבת, וכל לוחם יכול בהחלט לבחור את הדגם המועדף עליו.

סוגי השעונים של חברת ג'י-שוק

חברת ג'י-שוק הוקמה לפני למעלה מ-40 שנים כחברת בת של חברת השעונים המוכרת CASIO. כיום מייצרת החברה מגוון רחב של שעונים אשר המכנה המשותף לכולם הוא עמידות השעון, והתאמתו לתנאי שטח קיצוניים. את שעוני חברת ג'י-שוק ניתן למצוא במגוון צורות וצבעים, כך שחלק מהדגמים הינם שעונים דיגטליים, וחלק מהדגמים הינם אנלוגיים. הצבע הנפוץ ביותר בשעוני ג'י-שוק הוא השחור המבצעי, אולם ניתן למצוא דגמים בכל הצבעים, ואפילו בצבע שקוף. בשעונים רבים מותקנים תוספי תצוגה קטנים המסייעים למדידת זמן במהלך צלילות או פעולות מחזוריות. מגוון שעוני החברה מאפשרים פונקציות מגוונות כמו הצגת זמן עולמי בערים שונות בעולם, הגדרת מספר שעונים מעוררים, תצוגת מצב ירח, גרף גאות ושפל עדכני וכדו'.

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
מאמרים נוספים שאולי תאהבו