מהן הסגולות הבריאותיות של מי ים המלח?

תוכן עניינים

יוצאים לחופשה? מחפשים תירוץ בריא עבור חופשה ? מלונות בים המלח יענו לצורך הזה רבות סופר לנו אודות הויטמינים השונים, הפחמימות המורכבות והחלבון, ועל כמה שכל אלה חיוניים לגופנו. אך מה עם המינרלים? מדוע הם לא משתתפים במצעדי הפופ של בלוגריות אורח החיים הבריא? לים המלח יתרונות רבים, בראשם המינרליים החיוניים שהוא מספק לנו. מהם המינרלים האלה ולמה הם חשובים? בואו נגלה.

המינרלים של מי ים המלח – למה הם טובים?

את המינרלים הטובים לגופנו אפשר לחלק לשתי קבוצות מרכזיות:

מאקרו מינרלים – אלה שהגוף צורך מהן כמויות גדולות.

מיקרו מינרלים – אלה שאנו צורכים בכמויות מזעריות.

לכמה מן המינרלים האלה שמות מוכרים לכולכם: נתרן, ברזל, אשלגן, יוד וסידן.

תזונה נכונה אמורה לספק את כל המינרליים שמוזכרים מעלה. הם מסייעים במאזן נוזלים, בריפוי פצעים, בכיווץ שרירים וייצור חלבון, הסדרת הסוכר בדם, בריאות העצמות, העברת חמצן והולכה עצבית.

התגלית המרתקת של התקופה האחרונה היא שאת המינרלים האלה ניתן לצרוך לא רק באמצעות אכילה ושתייה, אלא גם באמצעות חשיפה של הגוף למקומות העשירים בחומרים האלה. מוצרי ים המלח מכירים? מטרתם להנגיש עבורכם בעזרת קרמים ותכשירים נוספים את עוצמת המינרלים של הים הזה. סגולת החומרים שבים המלח ידועה בכל העולם ועוזארת לרפא רבים.

בכל סוג של מלח ים קיימים מינרלים, אך ים המלח בשל מיקומו וייחודו מייצר מלח עוצמתי יותר ובעל סגולות גדולות יותר. במי ים המלח קיימים סידן, אשלגן, נתרן ומגנזיום, אך הריכוז בגבוה ביותר הוא של המינרלים כלוריד אלקטרוליטי וברום.

ומה לגבי הבוץ?

בבוץ של ים המלח, מצידו, קיימים מינרלים חשובים בהרכב מעט שונה מאשר במים – סיד, אלומינה, מגנזיום חמצני, צורן דו חמצני, נתרן חמצני, אשלגן חמצני, טיטניום חמצני, ברזל חמצני, זרחן חמש חמצני, כלוריד וברום.

מה ניתן לרפא בים המלח?

בכל שנה מגיעים ישראלים ותיירים מכל העולם לחווית הטיפולים של ים המלח, במטרה לשפר מצבים כאלה ואחרים – אם אלו מחלות עור, פסוריאזיס או אלרגיות כאלו ואחרות. ואפילו יש כאלה שמחפשים בטיפול רק ריענון לעור ומסכת חימר טבעית, שמעניקה תחושה מצויינת וקלילה.

דוגמאות לסגולות ים המלח ושימושיו

  • טיפול באלרגיות – במי ים המלח קיים ריכוז גבוה של מגנזיום וברום אשר מרגיעים לא מעט אלרגיות ומסייעים בשיכוכן.
  • אנטי אייג'ינג – החומרים המינרליים הפעילים שבמים ובעיקר בבוץ מסייעים בטיהור העור, ומחדירים לתוכו מינרלים התורמים הן לשיפור מצב האקנה בקרב נשים הסובלות מכך, והן להשטחת הקמטים ולהפיכת מראה העור לחיוני.
  • סיוע בהתמודדות עם מחלות עור – שטיפת העור במי ים המלח מסייעים רבות גם למחלת הפסוריאזיס ולמחלות עור נוספות. ישנן הוכחות לכך שהכמות הגבוהה של המגנזיום המצויה במלח המגיע מים המלח, תורם בריפוי דלקות בעור ומחדיר לחות בריאה.
  • טיפול במערכות השריר והשלג – מי ים המלח עוזרים גם בהקלת דלקות מפרקים שונות. המינרלים אשר נספגים בגוף בזמן הטבילה ממריצים את הדם ומסייעים בריפוי מקומות אלה בגוף.

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
מאמרים נוספים שאולי תאהבו