איך לספר את הכלב שלכם עם מכונת תספורת לבד ולחסוך הרבה כסף?

תוכן עניינים

משעמם לכם בבית? הכלב זקוק לתספורת חדשה? או שאולי אתם רוצים לחדש לו את המראה? אתם לא חייבים לקחת אותו לספר כלבים ולהוציא מאות שקלים. למעשה, הרבה אנשים חוששים מלספר את הכלב שלהם בבית ובוחרים לקחת אותו לספר במקום. אבל האמת היא, שתספורת לכלב לא חייבת להיות דבר מורכב ויכולה אפילו להיות מהנה, כל עוד עוקבים אחרי כמה דגשים חשובים.

שלב ההכנה הוא יותר חשוב ממה שאתה חושבים

רובנו חושבים שהשלב הקשה הוא השלב בוא ניגשים וגוזרים את השיער עצמו, אבל האמת היא שזה לא נכון. כדי שהכל ילך בצורה רגועה ומושלמת, חשוב לראות שיש לכם את כל מה שאתם צריכים ותוכנית פעולה בה אתם יודעים מה אתם רוצים שהתוצר הסופי יהיה.

קודם כל, חישבו איך אתם רוצים שהכלב ייראה. עשו מחקר וחפשו תמונות של תספורות באינטרנט. ברגע שתמצאו סוג תספורת שאתם אוהבים, חפשו טכניקות ושיטות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

תחליטו אם כדי להגיע לתוצאה זו, תצטרכו להשתמש במכונת תספורת או מספריים. אם החלטתם להשתמש במכונת תספורת, מומלץ לגשת לחנות חיות מומלצת ולקנות אחת שקטה במיוחד על מנת לא להבהיל את הכלב. חשוב שהמכונה או המספריים יהיו חדים ומשומנים לפני השימוש בהם.

אם החלטת להשתמש במספריים, חשוב שתמצאו את זוג המספריים הנכונים לסוג הפרווה של הכלב שלכם. בנוסף, מומלץ לקנות עוד גודל נוסף קטן יותר לשימוש באזורים רגישים יותר.

לבסוף, חשוב שתלמדו גם על סוג הפרווה של הכלב שלכם. שאלו את עצמכם, כמה היא ארוכה? כמה היא עבה? באיזה כיוון צומח השיער של הכלב? באילו אזורים יש יותר ופחות פרווה? שאלות אלו ינחו אתכם במהלך שלב ההכנה ויימנעו טעויות בהמשך.

אז מה עדיף? מספריים או מכונת תספורת?

שימוש במכונת תספורת לכלבים זה רעיון טוב לכלבים עם שיער קצר, כלבים שעברו תספורת לאחרונה ורק צריכים חידוש לתספורת, כלבים שצריכים מייק אובר רציני, או לבעלי כלבים שחוששים מרמת היכולת שלהם. שימוש במכונת תספורות הוא יותר קל משימוש במספריים כיוון שאפשר פשוט להחליק את המכונה על השיער של הכלב.

כדי להבטיח תוצאות טובות, כדאי לשטוף קודם את הכלב ולסרק ממנו כל קשר ולהוציא כל לכלוך מהפרווה שלו. ברגע שמתחילים לספר אותו, חשוב לספר עם כיוון השיער. התחילו מהצוואר ורדו לכיוון האגן עם תנועות אחידות ואורכיות. במהלך התספורת עצמה חשוב לדבר עם הכלב כל הזמן על מנת להוריד את רמת הלחץ שלו.

לסיום ...

שימוש במספריים למתחילים הוא לא מומלץ. המספריים יכולות להתאים לאזורים רגישים יותר ולגימורם אבל לא לדילול או קיצור השיער של הכלב.

בסוף התספורת מומלץ לתת חטיפים לכלבים או ממתקים והמון חיזוקים חיוביים.

בהצלחה!

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
מאמרים נוספים שאולי תאהבו